<p><strong>HUDBAG</strong> pravé kožené batohy <strong>OPÄŤ SKLADOM!</strong></p> <p><strong>HUDBAG</strong> pravé kožené batohy <strong>OPÄŤ SKLADOM!</strong></p>

HUDBAG pravé kožené batohy OPÄŤ SKLADOM!

NAKUPOVAŤ

Ceruzky

Ceruzky - základná výbava každého peračníka

Jednou zo základných školských potrieb sú obyčajné ceruzky. My Vám prinášame rozsiahlu ponuku tejto základnej pomôcky v mnohých prevedeniach. Na výber sú ceruzky s rôznou tvrdosťou tuhy a rôzne tvarovaným telom.

Zoradiť podľa:
zľava 26 %
alt=

Ceruzky ArtBerry®, 6 ks, šesťhranné

Erich Krause

zľava 24 %
alt=

Ceruzky ArtBerry®, 12 ks, šesťhranné

Erich Krause

zľava 23 %
alt=

Mechanická ceruzka Draft s tuhami, HB

Erich Krause

alt=

Versatilka 5201

Koh-i-Noor

alt=

Versatilka 5205

Koh-i-Noor

alt=

Versatilka 5340

Koh-i-Noor

zľava 27 %
alt=

Ceruzka Grafica 101 HB, 4 kusy

Erich Krause

Pre aký typ ceruzky sa rozhodnúť?

Ceruzky vyberajte podľa veku dieťaťa, ale aj podľa toho, či je pravák alebo ľavák. Pre prváčikov a deti na prvom stupni budú ideálne šesťhranné ceruzky, ktoré sa lepšie držia. Staršie deti môžu do zošitov písať aj ceruzkami guľatými. Spravidla sú ceruzky drevené, ale siahnuť môžete aj po mechanických tužkách kovových či plastových, ktorým sa hovorí verzatilka, od obľúbenej značky KOH-I-NOOR. Niektoré ceruzky môžu mať v hornej časti gumu, verzatilky tu mávajú hrotítko.

Na rysovanie alebo kreslenie?

Tvrdosť tuhy sa označuje číslicou a skratkou HB. HB ceruzka zodpovedá číselnému označeniu 2. Obľúbené sú ceruzky s nelámavou HB tuhou. Mäkšie ceruzky sa spoločne s pastelkami využívajú predovšetkým pre kreslenie do skicárov. Tvrdšie ceruzky sú vhodné na rysovanie. Mäkšie ceruzky totiž majú tendenciu sa rozmazávať, tvrdé nie. Ceruzky je možné zaobstarať jednotlivo alebo v sade. Sada ceruziek môže mať jednu, ale i viac tvrdostí.