<p><strong>MEGA VÝPREDAJ -</strong> ZĽAVY AŽ 75%!</p> <p><strong>MEGA VÝPREDAJ -</strong> ZĽAVY AŽ 75%!</p>

MEGA VÝPREDAJ - ZĽAVY AŽ 75%!

Nakupovať

Strúhadlá

Barevná ořezávátka

Ke každé tužce a pastelce rozhodně patří ořezávátko, které Vám ořeže tuhu do krásné špičky. My Vám přinášíme nabídku různě velkých a různě barevných ořezávátek. Vyberte si své oblíbené!

Zoradiť podľa:
alt=

Mechanické strúhadlo so zásobníkom

Erich Krause

alt=

Strúhatko Duo, v plastovom obale

Erich Krause

alt=

Strúhatko Syr, v plastovom obale

Erich Krause

alt=

Strúhatko Syr

Erich Krause

Mechanické alebo elektrické orezávatko?

Pri výbere strúhatka na ceruzky si odpovedzte na otázku, či chcete elektrické alebo mechanické. Elektrické orezávatko na ceruzky má motorček a funguje obyčajne na niekoľko tužkových batérií. Ceruzku stačí vložiť do otvoru a o zvyšok sa postará orezávatko samo. Dokonca sa automaticky vypne, akonáhle je ceruzka alebo farbička dostatočne naostrená. Mechanické orezávatko zvyčajne disponuje točiacou kľučkou. Avšak dostupné sú aj mechanická strúhatká bez kľučky. Jednoducho do neho vložíte písacie potreby, otáčate ich a tým ich ostríte.

Pre aké prevedenie sa rozhodnúť

Väčšie mechanické aj elektrické strúhatká disponujú upevňovacím mechanizmom na stôl, kde majú svoje pevné miesto. Malé strúhatká sa podľa spôsobu spracovania zmestia aj do perečníka, prípadne do kapsičky v aktovke. Výhodné je, ak má orezávatko transparentný zásobník na hobliny. Deti ocenia prevedenie s dvoma otvormi rôznych veľkostí. Ľahko tak orežú klasické ceruzky, ale napríklad aj silnejšie farbičky. Dokonalému rysovaniu alebo maľovaniu do skicáku potom už nestojí nič v ceste.